„Miško metai“ – graži kalėdinė dovana visiems

/ 2017-12-21 /

Ar kada nors matėte gyvačių meilės šokį ant pavasario sniego? Bet ar žinote, kad yra tokių gyvūnėlių, kurie po šios aistros šokio krinta negyvi, bet vis tiek jį šoka?

Ar žinote, kad gražus rusmenės žiedas gali sustabdyti netgi elnės, taigi, ir žmogaus širdį? Kad mūsų miškuose yra ir daugiau labai gražių augalų, uogų ir grybų, bet jie neša mirtį?

O ką daryti, jei miške jus užtiko audra, užpuolė žvėris? O jei įgėlė gyvatė?

Ar žinote, kad yra žmonių, kurie moka jas prakalbinti arba saulei tekant prisišaukti elnią devyniaragį? Arba, kad mūsų miškuose, atokiausiuose jų kampeliuose gyvena dar civilizacijos nepaliesti žmonės, savo siela ir kūnu susilieję su gamta ir yra neišgalvota, o tikra jos dalis?

Ar žinote, kad gražiausio mūsų paukščio – žalvarnio Lietuvoje yra belikę tik šešios perinčios poros?

Ir yra žmonių, kurie juos globoja, kaips avo šeimos narius.

Ar žinote, kad mūsų miškai slepia ne tik retuosius, visoje Europoje saugomus paukščius, gyvūnėlius, augalus, vabalėlius, bet ir tradicijas, kurios siekia šimtus metų atgal?

Ar žinote, kad kai kuriems Lietuvos didžiūnams medžioklės tebuvo priedanga slaptiesiems meilės nuotykiams patirti? Visa tai jūs sužinosite atsivertę žurnalo „Miškai“ prieš pat Kalėdas išleistą priedą „Miško metai“. Jame – visa, ką įvairiu metų laiku, kiekvieną mėnesį galima išgirsti, pamatyti, sutikti, rasti ir atrasti Lietuvos miškuose.

„Gyvybė miške“, „Miško žmonės“, „Miško slėpiniai“, „Aistra“, „Medžioklė“, „Istorija“, „Tradicijos“, „Patiekalai“, „Sveikata“ – tai rubrikos, po kuriomis - ne tik šiandienos, bet ir šimtmečius siekianti informacija, netikėta, bet naudinga kiekvienam miško lankytojui.  

Leidinys skirtas visiems, kas myli mišką ir nori jį dar giliau ir daugiau pažinti.

Dėl leidinio galite kreitis į žurnalo redakciją:

telefonu +370 61273341
el. paštu redaktorius@zurnalasmiskai.lt

Žurnalo MIŠKAI praneš.