Gera partnerystė – sėkmės raktas verslui

/ 2022-11-05 /

Medienos ruošos įmonių plėtra – tik su patikimu verslo partneriu 

Šalčininkuose registruota miško kirtimo ir traukimo paslaugų įmonė „Armanera“ šiemet jau skaičiuoja dešimtuosius veiklos metus. Jos savininkas ir vadovas Armandas Budreckis pabrėžia, kad šiame versle labai svarbu ne tik naši ir geros kokybės miško technika, bet ir ją pardavusios bei techninę priežiūrą atliekančios įmonės patikimumas. Prieš kelerius metus su „DOJUS agro“ užsimezgusi partnerytė paklojo pamatus sėkmingai „Armaneros“ plėtrai.

Įmonę įkūręs A. Budreckis sako, kad visų gamintojų miško technika daugiau ar mažiau panaši, skirtumai nėra esminiai, tačiau mašinų popardaviminio aptarnavimo ir techninės priežiūros paslaugos, deja, ne visų vienodai aukšto lygio, kokio tikisi techniką įsigiję miškininkai. „Turime nekokios patirties, kai dirbome su vieno gamintojo mašinomis, todėl žinome, ką reiškia, kai negali visą dieną prisiskambinti norėdamas užsakyti atsarginę detalę ar kai lauki technikos remonto komandos savaitę ar dvi. Mums kiekviena prastovos valanda labai brangiai kainuoja, ir ne tik dėl to, kad darbo nepadarai, nedirba, taigi neuždirba ir operatorius“, – patikimo partnerio svarbą versle pabrėžia A. Budreckis.

Pirmoji pažintis su „Komatsu“ – prieš dvejus metus

„Armanera“ apimtys per metus siekia 140–150 tūkst. m3 medienos, įmonėje dirba 20 žmonių. Bendrovė darbus atlieka daugiausia Jurbarko, Vilniaus, Kauno, Panevėžio regionuose. Prieš dvejus metus, kai Vokietijoje masiškai džiūvo miškai ir vietos rangovai nesusitvarkė su išaugusiais medžių kirtimo mastais, „Armanera“ gavo vertingą pasiūlymą padirbėti ten. „Veiklos Lietuvoje nenutraukėme, todėl reikėjo papildomų miško mašinų darbui Vokietijoje. Taip mūsų technikos parke atsirado pirmosios „Komatsu“ mašinos, tada ir pradėjome bendradarbiauti su jas tiekiančia „DOJUS agro“, – pasakoja įmonės vadovas. – Tais metais prasidėjo ir mūsų įmonės augimas, kuris sėkmingai tęsiasi“.

Iš pradžių „Armanera“ Vokietijoje dirbo su „DOJUS agro“ išnuomota nauja medkirte Komatsu 931XC ir nauja medveže Komatsu 855. Vėliau šio gamintojo mašinos pradėjo dominuoti „Armanera“ technikos parke. Šiandien dirba iš viso 5 Komatsu modeliai, iš kurių 2 medkirtės ir 3 medvežės. „Dirbame su Komatsu mašinomis jau treti metai. Kažkokių rimtų gedimų ar elektronikos klaidų dar nepasitaikė. Technika tikrai nėra „aikštinga“. O savo praktikoje esame turėję atvejų, kai vakare išjungi variklį, o ryte mašina nei iš šio, nei iš to neužsiveda“, – dalijasi patirtimi Armandas.

Jo teigimu, nors visų gamintojų miško mašinos daugmaž panašios, Komatsu šiek tiek ekonomiškesnės. „Labai sunku lyginti, bet pastebėjau, kad Komatsu ir medkirtės, ir medvežės yra taupesnės. Nepamainomas dalykas ir labai geras pagalbininkas ne tik atlikto darbo apskaitoje yra Komatsu Maxi Fleet sistema, kurią naudojame jau apie metus. Labai gilinamės, aiškinamės. Tai ateitis, kurią mes norime perprasti jau dabar“, – teigia A. Budreckis.Išmanios valdymo sistemos naujas gamybos lygis

Sistema Maxi Fleet leidžia ne tik nuotoliniu būdu stebėti mašinas, bet ir dokumentuoti darbus, techniką prižiūrinčiam specialistui suteikia galimybę nuotoliniu būdu identifikuoti gedimų klaidas ir, negaištant laiko vizitams į ūkį, atlikti programinius pakeitimus. Tarp miško technikos gamintojų „Komatsu“ – nuotolinių telematikos technologijų lyderė. 

Maxi Fleet sistema suteikia galimybę kontroliuoti Komatsu medkirčių ir medvežių darbą nuotoliniu būdu, stebint jų parametrus, darbo našumą ir kitus rodiklius. Sistema turi labai daug galimybių: galima matyti mašinos vietą žemėlapyje, jos monitoriuje pateikiamas klaidas, pagamintos produkcijos kiekį, operatoriaus identifikacinius duomenis, biržės duomenis. Iš siunčiamos informacijos galima formuoti ataskaitas apie degalų sąnaudas per valandą, našumą kubiniais metrais, operatorių darbo efektyvumą, palyginti panašių dirbančių mašinų produktyvumą, kiek būta prastovų ir kita. Ji suskaičiuoja ir pateikia grafikus, kur, kada ir per kiek laiko buvo pagaminta vienos ar kitos medienos produkcijos. Gamybos stebėjimo funkcija naudotojui suteikia informaciją apie nupjautų kamienų skaičių, jų skersmenį, nuvažiuotą atstumą, suskaičiuoja nupjautos medienos tūrį. „Sistemos galimybės tikrai didelės, bet mes dar tik mokomės jas visas išnaudoti. Planuojame susitikti su kompanijos atstovais ir dar labiau panagrinėti darbo su ja niuansus, kad išnaudotume viską maksimaliai“, – sako įmonės savininkas.

Partnerio patikimumas ir lankstumas – raktas į sėkmę

 „Armanera“ planuoja technikos parką dar labiau atnaujinti. „Ketiname įsigyti dar dvi Komatsu medkirtes ir vieną medvežę. Keisime kito gamintojo garbaus amžiaus sulaukusią techniką“, – planuoja A. Budreckis. Jo nuomone, reikia siekti 3, daugiausiai 5 metų mašinų atnaujinimo ciklo, taip dirbama užsienyje, nelaukiama, kol mašina visiškai susidėvi. „Taip išlaikomas ir darbo našumas, ir išvengiama nuostolių dėl prastovų. Siekdami taupyti laiką, mes įsigijome ir technikos pervežimo platformą, kad greičiau mašinas nugabentume į kitą objektą“, – apie darbo efektyvinimo priemones pasakoja „Armanera“ vadovas.

Pasak jo, šiemet medienos rinka labai aktyvi, užsakymų – vos spėji suktis, todėl operatyvus dirbančių mašinų aptarnavimas kaip niekad svarbus. „Apie „DOJUS agro“ servisą girdėjome tik gerus atsiliepimus, vėliau ir patys tuo įsitikinome. Telefonus darbuotojai kelia ir po darbo valandų. Jei reikia specialisto vietoje – atvažiuoja, jei ne tą pačią, tai kitą dieną. Tai įmonė, kuri suinteresuota, kad mums sektųsi, todėl deda visas pastangas mūsų poreikiams patenkinti. Dar kas patinka – bendrovės lankstumas. Jie su mumis bendrauja kaip su partneriais, kartu pavyksta išspręsti bet kokias problemas“, – tikina įmonės vadovas A. Budreckis.

„DOJUS agro“ ir toliau gerina paslaugas

Pasak „DOJUS agro“ miško technikos vyr. pardavimų projektų vadovo Egidijaus Šulco, nors įmonė stengiasi būti geriausias partneris savo klientams, tačiau iššūkių, ne visada priklausančių nuo kompanijos darbo, yra : „Pandemijos paveikta komponentų krizė, nulėmusi gamybos vėlavimus, palietė ir mūsų klientus. Todėl, ieškodami geriausių sprendimų, įdarbinome keturias pakaitines naudotas miško mašinas Lietuvos miškuose. Šiuo metu dvi medkirtės ir dvi medvežės dirba pas klientus iki tol, kol atvyks jų užsakyta technika“, – apie „DOJUS agro“ miško technikos padalinio veiklos naujoves pasakoja E. Šulcas.

Įmonė nuolat plečia atsarginių dalių asortimentą, jau dabar siūlomos alternatyvios detalės ne tik „Komatsu“, bet ir kitų gamintojų kirtimo galvutėms. „Palankios medienos kainos padidino klientų darbų spartą, todėl ypač svarbus popardaviminis aptarnavimas. Priklausomai nuo techninės problemos sudėtingumo vykstame į iškvietimus savaitgaliais arba, jeigu problema gali būti išsprendžiama telefonu, dalinamės savo patarimais net ir po darbo valandų“, – tikina E. Šulcas.

Anot jJo, džiugu, kad šias pastangas klientai vertina, apie tai byloja gausėjantis Komatsu miško technikos skaičius. „Komatsu Forest“ atstovaujame nuo 2019 m., skaičiuojame, kad iki 2022 m. pabaigos nuo atstovavimo pradžios klientams būsime pristatę apie 50 naujų Komatsu medvežių ir medkirčių. Klientai mus renkasi dėl profesionalaus popardaviminio aptarnavimo, lanksčių finansavimo pasiūlymų, technikos atpirkimo, miško technikos nuomos pasiūlos, gausėjančio naudotos technikos parko ir individualių, į klientus orientuotų sprendimų“, – pabrėžia E. Šulcas.