Naujienos

140 metų amžiaus Douglaso eglė laivo stiebui

2020-06-02

Vokietijos Žemutinės Saksonijos miškų valdyba dovanoja iš Pietinio Harco miškų 140 metų amžiaus Douglaso eglę (Pseudotsuga menziesii) istorinio laivo-replikos – 1354 m. Baltijos kogo stiebui. Medžio aukštis viršija 50 m, 30 m aukštyje jo skersmuo siekia pusę metro. Tai vienas iš 1882 m. miškininkų eksperimento tikslais pasodintų Š. Amerikos spygliuočių. Iš tokio pat medžio buvo padarytas 2003 m. atstatyto burlaivio stiebas, dabar saugumo sumetimais jis bus pakeistas nauju.

Estijos įmonė statys dar vieną medienos apdirbimo gamyklą Baltarusijoje

2020-05-26

Estijos kapitalo įmonė „Kaamos Timber“, įeinanti į diversifikuotos veiklos bendrovę „Kaamos Group“, valdo medienos apdirbimo įmonę Vitebske (Baltarusijoje), kuri tiekia pjautą medieną Azijos, Vidurio Europos, Baltijos šalių rinkai; metinė gamybos apimtis – 250 000 kub. m medienos. Dabar „Kaamos Timber“ Baltarusijoje, Mozyrio rajone, statys antrą panašaus pajėgumo gamyklą. Šiam tikslui Europos bendradarbiavimo ir plėtros bankas suteikė 15 mln. eurų paskolą 7 metų laikotarpiui.

Džiunglėse nelegalus aukso gavybos verslas

2020-05-18

Peru pietuose, Madre de Dios regione, daugiau nei dešimtmetį klestėjo nelegalus aukso gavybos verslas, čia viešpatavo gangsterių gaujos, darbavosi tūkstančiai aukso kasinėtojų, džiunglėse išaugo ištisas La Pampos miestas su savo infrastruktūra ir verslais. Valstybinės valdžios praktiškai nebuvo. Pagaliau pernai vyriausybė paskelbė čia ypatingąją padėtį, specialios paskirties kariuomenės ir policijos pajėgos surengė didelę operaciją ir perėmė kontrolę. Dabar to nuniokotos ir pavojingai užterštos gamtos krašto būklę tiria mokslininkai, kuriami jo regeneravimo planai.

Antarktidos klimato istorija

2020-05-12

Tarptautiniame žurnale „Nature“ skelbiamos vokiečių ir britų mokslininkų kolektyvo tyrimų duomenys apie Antarktidos klimato istoriją. Gręžiniuose 900 km nuo Pietų ašigalio rasta gerai išlikusios miško dirvos su medžių šaknų fosilijomis, žiedadulkėmis ir sporomis. 90 mln. metų Kreidos periodo radiniai rodo klimatą daug šiltesnį, nei manyta, tuomet į pietus nuo Antarktinio rato augo drėgni subtropiniai miškai, panašūs į dabartinės N. Zelandijos. Mokslininkai nustatė, kad vidutinė metinė temperatūra buvo apie 12 °C – dviem laipsniais aukštesnė nei dab. Vokietijoj, vasaros temperatūra vid. 19 °C, vandens temperatūra upėse ir balose 20 °C.

Kinijos valdžios sprendimas dėl medžioklės

2020-05-06

COVID-19 pandemijai išplitus pasaulyje, Kinijos valdžia uždraudė medžioti ir vartoti maistui visus laukinius sausumos gyvūnus, remdamasi teorija, kad virusas mutavo žinduolių, veikiausiai skujuočių ar šikšnosparnių, organizmuose, persimetė į žmones ir pasklido pirmiausia iš Uhano turgaus. Tarptautinė organizacija CIFOR (Center for International Forestry Research) įspėjo, jog toks draudimas negali būti taikomas globaliu mastu, jis sukeltų badą regionuose, kur laukinių gyvūnų medžioklė yra svarbiausias arba vienintelis proteinų, riebalų ir mikroelementų šaltinis žmonių mityboje.

Prancūzijos vyriausybės uždavinys statyboms

2020-04-03

Prancūzijos vyriausybė skelbia uždavinį, kad nuo 2022 m. visi nauji viešieji pastatai būtų statomi mažiausiai 50 % iš medžio ir kitų atsinaujinančių medžiagų. Paryžiuje jau dabar skatinama statybose kuo daugiau naudoti natūralių medžiagų, kaip kad mediena, šiaudai ir kanapės. Pastatai 2024 m. olimpinėms žaidynėms Paryžiuje turės būti ištisai mediniai. „Jei tai įmanoma olimpiadai, turi būti įmanoma ir įprastinei statybai“, – sakė miestų ir statybų ministras J. Denormandie. Ministras kelia idėją sukurti 100 priemiestinių ūkių maistui auginti: „Kaip tėvas, norėčiau, kad mano vaikų lėkštėse būtų vietoj užaugintas, o ne lėktuvais atskraidintas maistas“.

Drėgna mediena kurui nepriimtina

2020-03-30

Nuo 2021 m. vasario nebus galima britams parduoti drėgnos medienos kurui, taip paskelbė šalies Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas (Defra). Mat drėgnos malkos yra viena taršiausių naminio kuro rūšių. Sprendimui pritarė Miško pramonės konfederacija Confor, o daugelio jos narių verslas yra aukštos kokybės malkinio kuro ruošimas. Vartotojams rekomenduojama rinktis ne atvežtinį kurą, o tik tokį, kuris žymimas Woodsure Ready to Burn etikete.

2020-ieji – Tarptautiniai augalų sveikatos metai

2020-03-25

JT Generalinė Asamblėja paskelbė 2020-uosius metus Tarptautiniais augalų sveikatos metais. Tokios dedikacijos tikslas – globaliu mastu atkreipti dėmesį į didėjančias mūsų keliamas grėsmes augalijai, o ji duoda mums orą, kuriuo kvėpuojame, didumą maisto, kurį valgome, jie padeda mums įveikti badą, mažinti skurdą, išsaugoti aplinką ir skatinti ekonominę plėtrą. O šiuo metu, FAO duomenimis, mes prarandame 40 % maistinių augalų derliaus dėl ligų ir kenkėjų, kuriuos daugeliu atveju patys išplatiname dėl savo nerūpestingumo ir neišmanymo. Turime susiprotėti.