Naujienos

Šilumą tiekiančių įmonių atvirų durų diena

2018-12-06

Austrijos biomasės energijos sąjunga spalio 26 d. paskelbė šilumą tiekiančių įmonių atvirų durų diena visuomenei. Ši iniciatyva buvo labai sėkminga. Daugelis įmonių buvo nustebintos lankytojų gausos ir pasirengusios vėl dalyvauti tokioje bendroje akcijoje, nesvarbu, ar įmonę aplankė 10, ar 1 000 žmonių. Suskaičiuota, kad savo vietovės bioenergijos gamyba ir tiekimu pasidomėjo apie 10 000 lankytojų, šiai temai dėmesio skyrė ir žiniasklaida.

Specialus apdovanojimas Londono dizaino festivalyje

2018-11-28

Šiųmečiame Londono dizaino festivalyje specialų apdovanojimą pelnė britų baldų dizaineris Steuartas Padwickas už skulptūrą Galva virš vandens. 9 m aukščio instaliacija iš StoraEnso sluoksniuotų medžio plokščių sumontuota ant Temzės prieplaukos. 3–5 m matmenų sekcijos, kurių kiekviena sveria 1,5–3,4 t, atplukdytos barža su keliamuoju kranu. Vėliau skulptūra papuoš logistikos bendrovę, propaguojančią planą More by River Scheme, – gatves užtvindžiusį transporto mašinų srautą nukreipti prie upės ir krovinius perkrauti į baržas.

Suspenduotas FSC sertifikatas

2018-11-21

Nuo rugpjūčio 24 d. Lenkijos įmonei Dancoal Sp. z o.o., eksportuojančiai reikmenis ir anglis židiniams bei grilio krosnelėms, FSC ir tarptautinės akreditacijos tarnybos ASI spendimu suspenduotas FSC sertifikatas, įmonė nebegalės platinti savo produktų su šiuo ženklu. Tiuneno tyrimų institute Hamburge ir JAV miškų tarnybos laboratorijoje Medisone nustatyta, kad lenkiškuose Dancoal anglių briketuose yra nelegalios, FSC nesertifikuotos atogrąžų miškų medžių žaliavos.

Vietoje miškų – sparčiai augantys krūmai

2018-11-16

Pietų Australijos valstijoje Virabaros ir Bandalyro miškuose gaisrai sunaikino daugiau nei 2 200 ha (80 %) brandžių komercinių pušų ir eukaliptų plantacijų. Užuot jas atkūrusi, Miškų administracija šiemet pasodino pirmuosius 1 000 šluotinių sėklučių (manukų) – sparčiai augančių krūmų, kurių medus pasižymi ypatingu biologiniu aktyvumu. Planuojama per 3 metus šluotinėmis sėklutėmis užsodinti 10 ha bandomąjį plotą. Jos natūraliai auga Naujojoje Zelandijoje ir kai kur Australijoje. Per 5 pastaruosius metus, ištyrus nepaprastas šluotinių sėklučių medaus savybes, jo paklausa ir kaina rinkoje žaibiškai kyla, už 1 kg mokama iki 400 USD.

Medžių kirtimo „žirklės“

2018-11-12

Austrijos bendrovės Westttech Maschinenbau GmbH gaminamos medžių kirtimo „žirklės“ iš principo skiriasi nuo įprastinės miško medkirtės mašinos strėlės darbinės galvutės tuo, kad kamieną perpjauna ne grandininis pjūklas, o tam tikras peilis. Konstrukcija paprastesnė ir pigesnė, agregatas Woodcracker CL 190 gana paslankus, tinka retinimo darbams, pamiškių, pakelių priežiūrai, patogus nupjauti ir pasvirusiems, išsikrūmijusiems medžiams. Dabar įmonė siūlo galingesnį Woodcracker CL 260, pjaunantį minkštųjų medžių kamienus iki 32 cm, kietųjų – iki 26 cm skersmens.

Išskirtiniai medinės statybos projektai

2018-11-06

Vokietijos Bavarijos krašto Miškų ministerija, bendradarbiaudama su kitomis institucijomis ir architektų bei statybos inžinierių profesinėmis organizacijomis, paskelbė išskirtinių medinės statybos projektų, įgyvendintų nuo 2014 m., konkursą. Premijai skirta 10 000 eurų, laimėtojai bus apdovanoti 2019 m. pradžioje. Tokie konkursai skelbiami nuo 1978 m. kas 4 metai. Jais siekiama skatinti kūrybines idėjas, kaip geriausiai išnaudoti medienos pranašumus statybos sektoriuje. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai ieškoma būdų, kaip mažinti atmosferos taršą šiltnamio dujomis ir stabdyti klimato kaitą.

Nuotraukoje – arch. Michaelio Kuhnleino ožkidė, premijuota 2014 m.  

Šveicarijos nacionalinė miškų inventorizacija

2018-10-31

Šveicarijos nacionalinėse miškų inventorizacijose nuo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio sisteminami duomenys ir apie atskiras medžių rūšis – iš pradžių tik apie ūkinės ir miškotvarkinės svarbos medžius, bet ilgainiui sąrašas plėtėsi, įtrauktos ir krūmų rūšys, aprėpiant ekologinę visumą. Dabar akiratyje yra 85 krūmų ir apie 60 medžių rūšių. Baigus ketvirtąjį 2009–2017 m. inventorizacijų etapą, visi šie duomenys skelbiami svetainėje www.lfi.ch interaktyvių žemėlapių pavidalu; čia galima sužinoti ir apie įvairių rūšių sambūvius, jų paplitimą ir kaitą per pastarųjų dviejų inventorizacijų laikotarpį.

Nauja Metsä Wood gamykla

2018-10-23

Estijos Pernu mieste pradėjo veikti moderni Suomijos Metsä Wood koncerno beržinės faneros gamykla. 2019 m. pabaigoje ji dirbs jau visu pajėgumu, kasmet gamins 50 000 m³ produkcijos. Įmonė įdarbins apie 200 žmonių, darbas vyks 5 dienas per savaitę 3 pamainomis. Metsä Wood Europoje turi 8 gamyklas, jose dirba 1 400 žmonių.