Naujienos

Drėgna mediena kurui nepriimtina

2020-03-30

Nuo 2021 m. vasario nebus galima britams parduoti drėgnos medienos kurui, taip paskelbė šalies Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas (Defra). Mat drėgnos malkos yra viena taršiausių naminio kuro rūšių. Sprendimui pritarė Miško pramonės konfederacija Confor, o daugelio jos narių verslas yra aukštos kokybės malkinio kuro ruošimas. Vartotojams rekomenduojama rinktis ne atvežtinį kurą, o tik tokį, kuris žymimas Woodsure Ready to Burn etikete.

2020-ieji – Tarptautiniai augalų sveikatos metai

2020-03-25

JT Generalinė Asamblėja paskelbė 2020-uosius metus Tarptautiniais augalų sveikatos metais. Tokios dedikacijos tikslas – globaliu mastu atkreipti dėmesį į didėjančias mūsų keliamas grėsmes augalijai, o ji duoda mums orą, kuriuo kvėpuojame, didumą maisto, kurį valgome, jie padeda mums įveikti badą, mažinti skurdą, išsaugoti aplinką ir skatinti ekonominę plėtrą. O šiuo metu, FAO duomenimis, mes prarandame 40 % maistinių augalų derliaus dėl ligų ir kenkėjų, kuriuos daugeliu atveju patys išplatiname dėl savo nerūpestingumo ir neišmanymo. Turime susiprotėti.

Plastiko perdirbimas Europoje

2020-03-11

Prancūzija nuo kitų ES šalių atsilieka plastiko atliekų perdirbimo srityje. Europos vidurkis – perdirbama 32,5 % plastiko, Prancūzijoje – tik 24,2 %, nors žiedinės ekonomikos propaguotojai skelbė, jog Prancūzijos tikslas jau 2025 m. perdirbti 100 % plastiko. Daugiausia plastiko atliekų Europoje perdirba Ispanija (42 %), Vokietija ir Švedija (po 39 %), Čekija ir Danija (po 37 %), Estija (36 %), Liuksemburgas (35 %), Nyderlandai (34 %). Didžiausias perdirbto plastiko vartotojas Europoje – statybos (46 % tonažo), lenkiančios pakavimo sektorių (24 %) ir žemės ūkį (13 %).

Miškų inventorizacija Austrijoje

2020-03-06

Paskelbti naujausios miškų inventorizacijos Austrijoje duomenys, jie apibendrina statistikos ir 5500-uose bandomuosiuose sklypuose visoje Austrijoje 3 metus vykdytų tyrimų duomenis. Pirmą kartą Austrijos miškų plotas peržengė 4 mln. ha ribą, dabar miškai užima 47,9 % šalies teritorijos. Per pastaruosius 10 metų miškų plotas kasmet padidėdavo 3400 ha, tai prilygsta 4762 futbolo aikštėms. Eglė tebėra gausiausiai auganti medžių rūšis (57,4 % medynų), bet per pastaruosius 10 metų jų plotas mažėjo, o plėtėsi mišrūs ir lapuočių medynai, ypač bukų, klevų. Tokie miškai stabilesni, atsparesni, turtingesnės biologinės įvairovės. Teigiamos ir medienos prieaugio naudojimo tendencijos.

Olimpiniai ugniai atsinaujinantis biokuras

2020-02-29

Pirmąsyk olimpinių žaidynių istorijoje šiemet, sausio 9–22 d., Lozanoje (Šveicarijoje) vykusių III jaunimo olimpinių žiemos žaidynių metu liepsnojo aukuro ugnis, kuriai buvo deginamas ne iškastinis, o atsinaujinantis vietinis biokuras – medienos granulės. Tam tikslui šilumos technikos ir mašinų gamybos inžinierių grupė sukūrė originalią technologinę įrangą, kuri leidžia 24 valandas visiškai autonomiškai palaikyti neužgęstančią ugnį, tam nereikia jokio išorinio elektros įvado, tenka tik kartą per parą papildyti granulių katilą.

2019 metai buvo karščiausi

2020-02-25

ES Žemės stebėjimų programoje Copernicus dalyvaujanti klimato kaitos tarnyba C3S (Copernicus Climate Change Service) konstatuoja, kad Europoje 2019 metai buvo karščiausi, kokie iki šiol užfiksuoti. Pasaulio temperatūros vidurkis buvo vos 0,04 laipsnio C žemesnis nei 1996 m., kai temperatūra pašoko 0,12 laipsnio C dėl kartą per šimtmetį pasitaikančio maksimalaus įšilimo El Ninjo srauto Ramiajame vandenyne. Globaliai 2019 metai buvo 0,6 laipsnio šiltesni nei 1981-2010 m. vidurkis. Planetos temperatūra per pastaruosius 5 metus buvo 1,1–1,2 laipsnio aukštesnė negu ikipramoninėje epochoje.

Tvoros prieš afrikinį kiaulių marą

2020-02-20

Baiminantis, kad iš Lenkijos afrikinis kiaulių maras gali persimesti į Vokietiją, pasienyje statomos užtvaros šernų migracijai stabdyti. Rizikingose vietose įrengiamos mobilios aktyvaus poveikio tvoros gyvūnams atbaidyti elektra ir „kvapais“. Tokios užtvaros naudojamos ir Čekijoje. Danijoje, išilgai Vokietijos sienos, tuo pačiu tikslu statomos tvirtos tvoros susilaukia visuomenės kritikos, nes jose įstringa kiti gyvūnai.

Medienos kainos krito visame pasaulyje

2020-01-29

Pasak ketvirtinio medienos prekybos informacinio leidinio Wood Resource Quarterly (WRQ), pastaraisiais metais medienos kainos krito visame pasaulyje. Š.Amerikoje spygliuočių padarinės medienos kainos, lyginant su 1918 m. pradžia, dėl mažesnės vidinės paklausos ir 25 % sumažėjusio eksporto į Aziją krito 20–25%. Europoje kainas ypač numušė didelė medienos pasiūla iš audrų bei vabalų kenkėjų nuniokotų Centrinės Europos miškų. Iš to gerai pelnėsi Austrijos, Vokietijos lentpjūvės, kurios per paskutinius 25 metus už žaliavą mokėjo brangiausiai pasaulyje.